COMMUNIQUÉ DE PRESSE

par KBC (EBR:KBC)

KBC Groep: Resultaat eerste kwartaal van 557 miljoen euro

KBC Groep: Resultaat eerste kwartaal van 557 miljoen euro

KBC Groep – overzicht (geconsolideerd, IFRS)1KW20264KW20251KW2025
Nettoresultaat (in miljoenen euro)5571 003546
Gewone winst per aandeel (in euro)1,322,441,32
Nettoresultaat per divisie (in miljoenen euro)
België317674281
Tsjechië223231207
Internationale Markten99205135
Groepscenter-82-107-77
Eigen vermogen van de aandeelhouders per aandeel (in euro, per einde periode)64,764,058,8

Persbericht

Buiten beurstijd - Gereglementeerde informatie*
Brussel, 12 mei 2026 (07.00 CEST)

"We boekten een nettowinst van 557 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2026. Vergeleken met het vorige kwartaal profiteerden onze totale opbrengsten van sterke nettorente-inkomsten, hogere verzekeringsinkomsten, iets hogere nettoprovisie-inkomsten ondanks de geopolitieke onrust en hogere overige netto-inkomsten, terwijl het trading- en reëlewaarderesultaat en de dividendinkomsten daalden. Onze kredietportefeuille nam verder toe en groeide organisch met 2% kwartaal-op-kwartaal en maar liefst 7% jaar-op-jaar. Als we de volatiele kortetermijndeposito's met lage marges bij de buitenlandse vestigingen van KBC Bank buiten beschouwing laten, bleven de klantendeposito's stabiel ten opzichte van het vorige kwartaal en stegen ze met 3% jaar-op-jaar. Zoals gebruikelijk omvatte het eerste kwartaal van het jaar het grootste deel van de bank- en verzekeringsheffingen voor het hele jaar. De exploitatiekosten exclusief bank- en verzekeringsheffingen daalden licht ten opzichte van het vorige kwartaal, deels als gevolg van seizoenseffecten, terwijl de lasten uit hoofde van verzekeringsdiensten na herverzekering licht stegen. De waardeverminderingen op kredieten voor onze kredietportefeuille waren iets hoger dan in het vorige kwartaal en door de geopolitieke onrust hebben we de reserve (ECL en management overlay) voor geopolitieke en macro-economische onzekerheden met 75 miljoen euro verhoogd, waardoor die reserve nu 175 miljoen euro bedraagt.

De afgelopen maanden hebben we ook aanzienlijke vooruitgang geboekt in de uitvoering van onze strategie. We hebben de overnames afgerond van 365.bank in Slowakije en Business Lease in Tsjechië en Slowakije. Deze overnames droegen 13 miljoen euro bij aan de winst over het eerste kwartaal van 2026. Ze hadden een effect van -0,5 procentpunt op onze kapitaalpositie, waardoor onze unfloored fully loaded common equity ratio volgens Bazel IV eind maart 2026 een stevige 14,4% bedroeg. Onze liquiditeitspositie bleef ook erg sterk, zoals blijkt uit een LCR van 159% en een NSFR van 135%. Zoals goedgekeurd door de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van 7 mei 2026 betalen we op 20 mei 2026 een slotdividend van 4,1 euro per aandeel, wat het totale dividend voor het boekjaar 2025 op 5,1 euro per aandeel brengt en de uitkeringsratio op 60% van de nettowinst van 2025.

We willen blijven vooroplopen op het gebied van digitale innovatie en in dat opzicht zijn we opgetogen dat Kate, onze AI-gestuurde persoonlijke digitale assistent, inmiddels 6,1 miljoen klanten heeft bereikt. Dat is een stijging van 11% ten opzichte van een jaar geleden, waarbij Kate nu al meer dan 70% van de vragen van klanten in onze kernmarkten zelfstandig oplost. In België en Tsjechië heeft de 'MyMobility'-ecosfeer tot nu toe al bijna 340 000 klanten aangetrokken. Klanten krijgen er nuttige informatie, begeleiding en ondersteuning voor hun mobiliteitsvragen. Simulaties en advies zijn gedeeltelijk Kate-gestuurd. Tijdens deze digitale interactie delen klanten hun plannen en behoeften, wat voor KBC nuttige aanknopingspunten biedt om de dialoog aan te gaan, hetzij via Kate, hetzij via een van onze bankmedewerkers of verzekeringsagenten. Hetzelfde geldt voor de MyHome-ecosfeer in KBC Mobile, die in België al bijna 40 000 klanten kon bekoren. Als antwoord op de groeiende vraag naar veilige cryptobeleggingen maakten we het bovendien mogelijk voor particuliere beleggers om cryptoactiva te kopen en verkopen op Bolero, het online beleggingsplatform van KBC, in een veilige en gereglementeerde omgeving – een primeur in België. En nog recenter betrad KBC Asset Management de snelgroeiende Europese markt voor Exchange Traded Funds (ETF's) met de lancering van een unieke in CZK afgedekte ETF voor onze Tsjechische beleggers. Deze mijlpaal ondersteunt de bredere strategie van KBC om innovatieve beleggingsoplossingen aan te bieden die gemakkelijk, waardevol en betrouwbaar zijn voor een brede groep klanten.

Het blijft ons doel om als bank-verzekeraar de referentie te zijn in al onze kernmarkten. We streven die ambitie na door een klantgerichte aanpak en een vastberaden engagement voor digitale innovatie, maar bovenal op basis van het vertrouwen dat onze klanten, werknemers, aandeelhouders en andere stakeholders in ons stellen. Dat vertrouwen waarderen we enorm en ik ben er oprecht dankbaar voor.”

Johan Thijs, Chief Executive Officer

Financiële hoofdlijnen van het eerste kwartaal van 2026

  • De nettorente-inkomsten stegen met 4% kwartaal-op-kwartaal en met 18% jaar-op-jaar (respectievelijk 2% en 15%, als we de recente overnames van 365.Bank en Business Lease buiten beschouwing laten). De nettorentemarge voor het verslagkwartaal bedroeg 2,17%, een stijging van 6 basispunten ten opzichte van het vorige kwartaal en 12 basispunten jaar-op-jaar (een stijging van respectievelijk 3 en 9 basispunten als we de recente overnames buiten beschouwing laten). De kredietvolumes stegen organisch met 2% ten opzichte van het vorige kwartaal en met 7% jaar-op-jaar. Als we de volatiele kortetermijndeposito's met lage marges bij de buitenlandse vestigingen van KBC Bank buiten beschouwing laten, bleven de klantendeposito's stabiel ten opzichte van het vorige kwartaal en stegen ze met 3% jaar-op-jaar.
  • Het resultaat uit hoofde van verzekeringsdiensten (verzekeringsinkomsten vóór afgestane herverzekering - lasten uit hoofde van verzekeringsdiensten vóór afgestane herverzekering + nettoresultaat uit afgestane herverzekering) bedroeg 172 miljoen euro, tegenover 166 miljoen euro in het vorige kwartaal en 142 miljoen euro in hetzelfde kwartaal vorig jaar. Het resultaat voor het beschouwde kwartaal bestaat uit 118 miljoen euro voor schadeverzekeringen en 54 miljoen euro voor levensverzekeringen. De gecombineerde ratio voor schadeverzekeringen voor het eerste kwartaal van 2026 kwam uit op een uitstekende 84%, tegenover 87% voor het boekjaar 2025. De verkoop van schadeverzekeringsproducten steeg met 7% jaar-op-jaar, terwijl de verkoop van levensverzekeringen met 9% steeg ten opzichte van het vorige kwartaal en met 15% jaar-op-jaar.
  • De nettoprovisie-inkomsten stegen met 1% kwartaal-op-kwartaal, ondanks de geopolitieke onrust, en met 6% jaar-op-jaar. De recente overnames buiten beschouwing gelaten, zijn ze respectievelijk 2% gedaald en 3% gestegen. Het beheerde vermogen daalde met 1% kwartaal-op-kwartaal en steeg met 8% jaar-op-jaar.
  • Het trading- en reëlewaarderesultaat en de verzekeringsfinancieringsbaten of -lasten daalden met 97 miljoen euro ten opzichte van het vorige kwartaal en met 73 miljoen euro ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar. De overige netto-inkomsten waren hoger dan normaal, onder meer door een eenmalige meevaller.
  • De exploitatiekosten exclusief bank- en verzekeringsheffingen daalden met 1% kwartaal-op-kwartaal (deels seizoensgebonden effect) en stegen met 10% jaar-op-jaar (respectievelijk 3% lager en 7% hoger als we de recente overnames buiten beschouwing laten). De bank- en verzekeringsheffingen bedroegen 549 miljoen euro, omdat het eerste kwartaal van het jaar traditioneel het grootste deel van deze heffingen voor het hele jaar omvat. De kosten-inkomstenratio voor het eerste kwartaal van 2026 bedroeg 44%, tegenover 46% voor heel 2025. Bij die berekening zijn bepaalde niet-operationele posten buiten beschouwing gelaten en zijn de bank- en verzekeringsheffingen gelijkmatig over het jaar gespreid. Als we alle bank- en verzekeringsheffingen buiten beschouwing laten, bedroeg de kosten-inkomstenratio voor het verslagkwartaal 41%, evenveel als voor het boekjaar 2025.
  • De waardeverminderingen op kredieten bedroegen 164 miljoen euro (154 miljoen euro exclusief de recente overnames) in het verslagkwartaal. Dat cijfer omvatte 89 miljoen euro voor de kredietportefeuille, een lichte stijging ten opzichte van het vorige kwartaal, en een toename van 75 miljoen euro van de reserve (ECL en management overlay) voor geopolitieke en macro-economische onzekerheden. Dit had een positief effect op de common equity ratio van 4 basispunten (door de verlaging van het IRB-voorzieningstekort binnen het common equity capital). Als we de reserve (ECL en management overlay) voor geopolitieke en macro-economische onzekerheden en de recente overname van 365.bank buiten beschouwing laten, kwam de kredietkostenratio voor het eerste kwartaal van 2026 uit op 0,15%, tegenover 0,13% voor heel 2025. De waardeverminderingen op andere activa dan kredieten bedroegen slechts 1 miljoen euro in het verslagkwartaal, tegenover 48 miljoen euro in het vorige kwartaal en nul in hetzelfde kwartaal van vorig jaar.
  • Onze liquiditeitspositie bleef sterk met een LCR van 159% en NSFR van 135%. Onze kapitaalbasis bleef stevig, met een unfloored fully loaded common equity ratio van 14,4%*. Dit laatste is inclusief een impact van de recente overnames van -0,5 procentpunt.

* De ‘unfloored’ fully loaded common equity ratio houdt rekening met de totale impact van Bazel IV op de risicogewogen activa, exclusief de impact van de output floor.

Overzicht van resultaten en balans

1 Nettoresultaat uit financiële instrumenten tegen reële waarde met verwerking van waardeveranderingen in de winst-en-verliesrekening wordt ook ‘Trading en reëlewaarderesultaat’ genoemd en Bijzondere waardeverminderingen op financiële activa tegen geamortiseerde kostprijs en tegen reële waarde via other comprehensive income wordt ook ‘Waardeverminderingen op kredieten’ genoemd.
2 Gebaseerd op tangible eigen vermogen, is dat 16% voor 1KW2026 en 16% voor heel 2025.
3 De ‘unfloored’ fully loaded common equity ratio houdt rekening met de totale impact van Bazel IV op de risicogewogen activa, exclusief de impact van de output floor.

Geconsolideerde winst-en-verliesrekening, IFRS, KBC Groep (vereenvoudigd; in miljoenen euro)1KW20264KW20253KW20252KW20251KW2025
Nettorente-inkomsten1 6721 6081 5271 5091 421
Verzekeringsinkomsten vóór afgestane herverzekering843830810788773
Niet-leven706705688667648
Leven137125122121125
Dividendinkomsten112312339
Nettoresultaat uit financiële instrumenten tegen reële waarde met verwerking van waardeveranderingen in de winst-en-verliesrekening1 en Verzekeringsfinancieringsbaten of -lasten-118-22-62-34-45
Nettoprovisie-inkomsten729725707667690
Overige netto-inkomsten8939477767
Totale opbrengsten3 2253 2033 0413 0412 915
Exploitatiekosten (exclusief rechtstreeks toerekenbaar aan verzekeringscontracten)-1 599-1 133-1 055-1 020-1 498
Totale exploitatiekosten zonder bank- en verzekeringsheffingen-1 214-1 224-1 143-1 125-1 106
Totale bank- en verzekeringsheffingen-549-51-49-27-539
Min: exploitatiekosten toegerekend aan lasten uit hoofde van verzekeringsdiensten164142138132148
Lasten uit hoofde van verzekeringsdiensten vóór afgestane herverzekering-644-638-643-608-622
Waarvan betaalde verzekeringsprovisies-110-114-109-105-102
Niet-leven-561-573-578-541-543
Leven-83-65-66-67-79
Nettoresultaat afgestane herverzekering-27-26-25-15-9
Bijzondere waardeverminderingen-165-120-51-124-38
waarvan: op financiële activa tegen geamortiseerde kostprijs en tegen reële waarde via other comprehensive income1-164-73-45-116-38
Aandeel in het resultaat van geassocieerde ondernemingen en joint-ventures23210
Resultaat vóór belastingen7911 2891 2691 275747
Belastingen-235-285-267-257-202
Resultaat na belastingen5571 0031 0031 018546
toerekenbaar aan minderheidsbelangen00100
toerekenbaar aan de aandeelhouders van de moedermaatschappij5571 0031 0021 018546
Gewone winst per aandeel (in euro)1,322,442,442,501,32
Verwaterde winst per aandeel (in euro)1,322,442,442,501,32
Kerncijfers geconsolideerde balans, IFRS, KBC Groep (in miljoenen euro)31-03-202631-12-202530-09-202530-06-202531-03-2025
Balanstotaal396 820397 372383 338390 669380 313
Leningen en voorschotten aan klanten214 487208 612206 113202 031197 326
Effecten (eigen vermogen- en schuldinstrumenten)93 75788 98085 31085 49084 419
Deposito’s van klanten246 450237 868232 462236 626231 022
Verplichtingen uit verzekeringscontracten17 55917 42317 15217 02216 912
Schulden m.b.t. beleggingscontracten, verzekeringen16 87716 99816 43315 75715 631
Totaal eigen vermogen28 28527 98527 01926 22925 191
Selectie van ratio’s, KBC Groep (geconsolideerd)1KW2026FY2025
Rendement op eigen vermogen (excl. niet-operationele posten posten en bij gelijke spreiding van de bank- en verzekeringsheffingen over het jaar)14%15%
Kosten-inkomstenratio, groep
- excl. bepaalde niet-operationele posten en bij gelijke spreiding van de bank- en verzekeringsheffingen over het jaar44%46%
- excl. volledige bank- en verzekeringsheffingen41%41%
Gecombineerde ratio, niet-levensverzekeringen84%87%
Common equity ratio (CET1), fully loaded (Bazel IV, Danish Compromise, unfloored3)14,4%14,9%
Kredietkostenratio
- exclusief de reserve (ECL en management overlay) voor geopolitieke en macro-economische onzekerheden0,15%0,13%
- inclusief de reserve (ECL en management overlay) voor geopolitieke en macro-economische onzekerheden0,20%0,13%
Ratio impaired kredieten1,8%1,8%
waarvan impaired kredieten > 90 dagen achterstallig1,0%0,9%
Net stable funding ratio (NSFR)135%138%
Liquidity coverage ratio (LCR)159%159%

Analyse van het eerste kwartaal van 2026

Totale opbrengsten: 3 225 miljoen euro
+1% kwartaal-op-kwartaal en +11% jaar-op-jaar

De nettorente-inkomsten bedroegen 1 672 miljoen euro, een stijging van 4% kwartaal-op-kwartaal en 18% jaar-op-jaar (een stijging van 2% kwartaal-op-kwartaal en 15% jaar-op-jaar als we de impact van de recent overgenomen 365.bank en Business Lease buiten beschouwing laten).

De 4% groei kwartaal-op-kwartaal was te danken aan een hoger resultaat uit commerciële transformatie, iets hogere inkomsten uit kredietverlening (positief effect van een organische toename van het kredietvolume en de recente overnames, deels tenietgedaan door het negatieve effect van margedruk en een eenmalig element in Hongarije), hogere rente-inkomsten uit ALM-activiteiten, lagere kosten verbonden aan de minimaal vereiste reserves aangehouden bij de centrale bank in Bulgarije, hogere rente-inkomsten uit termijndeposito's van klanten en hogere rente-inkomsten uit de dealingroom. Deze elementen werden slechts voor een klein deel gecompenseerd door de lagere rente uit inflatiegerelateerde obligaties, hogere wholesalefinancieringskosten en een lager aantal dagen in het kwartaal. De stijging van 18% ten opzichte van vorig jaar was voornamelijk toe te schrijven aan een veel hoger resultaat uit commerciële transformatie, hogere inkomsten uit kredietverlening, hogere rente-inkomsten uit ALM-activiteiten, lagere kosten verbonden aan de minimaal vereiste reserves aangehouden bij de centrale banken, lagere financieringskosten en hogere rente-inkomsten uit de dealingroom.

De nettorentemarge voor het verslagkwartaal bedroeg 2,17%, een stijging van 6 basispunten ten opzichte van het vorige kwartaal en 12 basispunten jaar-op-jaar (een stijging van respectievelijk 3 en 9 basispunten als we de impact van de recente overnames buiten beschouwing laten). Het volume van klantenkredieten bedroeg 214 miljard euro, een stijging met 3% ten opzichte van het vorige kwartaal en met 9% ten opzichte van vorig jaar. De recente overnames buiten beschouwing gelaten, steeg het kredietvolume organisch met 2% tegenover het vorige kwartaal en met 7% jaar-op-jaar, met groei in elk kernland. De klantendeposito's bedroegen 246 miljard euro en zijn, op het eerste gezicht, 4% gestegen kwartaal-op-kwartaal en 7% jaar-op-jaar. Op organische basis en als we de volatiele kortetermijndeposito's met lage marges bij de buitenlandse vestigingen van KBC Bank buiten beschouwing laten (die een gevolg zijn van cashmanagementopportuniteiten op korte termijn), bleven de klantendeposito's stabiel ten opzichte van het vorige kwartaal en stegen ze met 3% jaar-op-jaar.

Voor een indicatie van de verwachte nettorente-inkomsten in 2026 en de volgende jaren verwijzen we naar het deel 'Onze verwachtingen'.

Het verzekeringstechnisch resultaat (verzekeringsinkomsten vóór afgestane herverzekering - lasten uit hoofde van verzekeringsdiensten vóór afgestane herverzekering + nettoresultaat uit afgestane herverzekering; deze laatste twee posten maken geen deel uit van de totale opbrengsten) bedroeg 172 miljoen euro en bestaat uit 118 miljoen euro voor schadeverzekeringen en 54 miljoen euro voor levensverzekeringen.

Het verzekeringstechnisch resultaat voor schadeverzekeringen steeg met 11% ten opzichte van het vorige kwartaal, voornamelijk dankzij lagere lasten uit hoofde van verzekeringsdiensten. Het steeg met 23% jaar-op-jaar door hogere verzekeringsinkomsten, deels tenietgedaan door hogere lasten uit hoofde van verzekeringsdiensten in combinatie met een lager herverzekeringsresultaat. Het resultaat uit hoofde van levensverzekeringsdiensten daalde met 10% kwartaal-op-kwartaal door hogere lasten uit hoofde van verzekeringsdiensten, deels gecompenseerd door hogere verzekeringsinkomsten. Het steeg met 18% jaar-op-jaar dankzij een combinatie van hogere verzekeringsinkomsten en slechts iets hogere lasten uit hoofde van verzekeringsdiensten.

De gecombineerde ratio voor schadeverzekeringen kwam uit op een uitstekende 84% voor het verslagkwartaal, tegenover 87% voor het boekjaar 2025. De verkoop van schadeverzekeringen (bruto geboekte premies) kwam uit op 850 miljoen, 7% meer dan een jaar geleden, met groei in alle landen en alle belangrijke verzekeringstakken. De verkoop van levensverzekeringsproducten bedroeg 1 161 miljoen euro, een stijging van 9% ten opzichte van het vorige kwartaal, dankzij de veel hogere verkoop van tak 23-producten (in België), die de daling van de verkoop van tak 21-producten en hybride producten meer dan compenseerde. De verkoop van levensverzekeringen steeg met 15% ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar, dankzij een hogere verkoop van zowel tak 23- als tak 21-producten. In totaal bedroeg het aandeel van tak 21- en tak 23-producten in onze verkoop van levensverzekeringen in het afgelopen kwartaal respectievelijk 36% en 58%, waarbij de rest bestond uit hybride producten (voornamelijk in België en Tsjechië).

Voor een indicatie van de verwachte verzekeringsinkomsten en de gecombineerde ratio in 2026 en de volgende jaren verwijzen we naar het deel 'Onze verwachtingen'.

De nettoprovisie-inkomsten bedroegen 729 miljoen euro, een stijging van 1% kwartaal-op-kwartaal ondanks de geopolitieke onrust en een stijging van 6% jaar-op-jaar (een daling van 2% kwartaal-op-kwartaal en een stijging van 3% jaar-op-jaar als we de impact van de recente overnames buiten beschouwing laten). De impact van de recente overnames werd grotendeels tenietgedaan doordat we in het vorige kwartaal profiteerden van een positief eindejaarseffect dat verband hield met de prestaties van het Tsjechische pensioenfonds.

De stijging van 1% kwartaal-op-kwartaal was voornamelijk het gevolg van hogere vergoedingen uit vermogensbeheeractiviteiten (instapvergoedingen), hogere vergoedingen uit bankactiviteiten (hogere kredietgerelateerde vergoedingen, lagere distributievergoedingen betaald voor bankproducten, lagere klantenincentives en hogere vergoedingen uit retail tradingplatformen (Bolero en Patria), deels gecompenseerd door lagere effecten- en netwerkgerelateerde vergoedingen en hogere SRT-gerelateerde couponkosten) en lagere distributievergoedingen voor verzekeringsproducten. De stijging van 6% jaar-op-jaar was voornamelijk te danken aan hogere vergoedingen uit vermogensbeheeractiviteiten (beheerlonen), terwijl de vergoedingen uit bankactiviteiten licht daalden (hogere betaalde distributievergoedingen voor bankproducten, SRT-gerelateerde couponkosten en lagere netwerkinkomsten, deels gecompenseerd door hogere vergoedingen voor betalingsdiensten en effectengerelateerde vergoedingen).

Eind maart 2026 bedroeg ons totale beheerde vermogen 295 miljard euro, een daling van 1% kwartaal-op-kwartaal, waarbij het positieve effect van de netto-instroom (+1 procentpunt) werd tenietgedaan door de negatieve marktprestaties in het kwartaal (-2 procentpunten). Het beheerde vermogen steeg met 8% jaar-op-jaar, waarbij de netto-instroom goed was voor 4 procentpunten en de positieve marktprestaties tijdens de afgelopen twaalf maanden voor nog eens 4 procentpunten.

Het trading- en reëlewaarderesultaat en de verzekeringsfinancieringsbaten of -lasten bedroegen - 118 miljoen euro, een daling van 97 miljoen euro ten opzichte van het vorige kwartaal en 73 miljoen euro ten opzichte van vorig jaar, wat in beide gevallen voornamelijk te wijten was aan een lager resultaat uit derivaten gebruikt voor balansbeheer en lagere dealingroominkomsten (als gevolg van de turbulentie op de markten in maart 2026).

De overige inkomstenposten omvatten 11 miljoen euro dividendinkomsten en 89 miljoen euro overige netto-inkomsten (boven de normale run rate van 50 miljoen euro). De overige netto-inkomsten in het verslagkwartaal bevatten onder andere de bijdrage van de recente overname van Business Lease en een positief eenmalig element in Hongarije.

Exploitatiekosten exclusief bank- en verzekeringsheffingen: 1 214 miljoen euro
-1% kwartaal-op-kwartaal en +10% jaar-op-jaar

De exploitatiekosten zonder bank- en verzekeringsheffingen bedroegen 1 214 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2026, een daling van 1% ten opzichte van het vorige kwartaal, maar een stijging van 10% jaar-op-jaar (een daling van 3% kwartaal-op-kwartaal en een stijging van 7% jaar-op-jaar als we de recente overnames buiten beschouwing laten). De daling van 1% ten opzichte van het vorige kwartaal was voornamelijk toe te schrijven aan lagere ICT-kosten, seizoensgebonden lagere uitgaven voor marketing en professionele vergoedingen en lagere facilitaire kosten, deels tenietgedaan door hogere personeelskosten (waaronder de uitzonderlijke bonus voor het personeel naar aanleiding van het uitstekende resultaat in 2025), hogere afschrijvingskosten en het effect van de recente overnames. De stijging van 10% jaar-op-jaar was voornamelijk te wijten aan hogere personeelskosten (inclusief de uitzonderlijke bonus), ICT-kosten, marketingkosten, professionele vergoedingen en afschrijvingskosten, bovenop het effect van de recente overnames.

De wisselkoerseffecten en de eenmalige winstbonus voor werknemers buiten beschouwing gelaten, stegen de exploitatiekosten exclusief bank- en verzekeringsheffingen op vergelijkbare basis met 3,7% jaar-op-jaar, iets meer dan de vooropgestelde organische stijging van 3,4% jaar-op-jaar, als gevolg van timingverschillen. Onze verwachting van een organische stijging van +3,4% jaar-op-jaar blijft gelden. Voor een verdere indicatie van de verwachte exploitatiekosten in 2026 en de volgende jaren verwijzen we naar het deel 'Onze verwachtingen'.

De bank- en verzekeringsheffingen bedroegen in het verslagkwartaal 549 miljoen euro, tegenover 51 miljoen euro in het voorgaande kwartaal, omdat het grootste deel van de bank- en verzekeringsheffingen voor het hele jaar traditioneel in het eerste kwartaal van het jaar wordt geboekt. Jaar-op-jaar stegen de bank- en verzekeringsheffingen met 10 miljoen euro, voornamelijk door een aanzienlijk hogere nationale bank- en verzekeringsheffing in Hongarije (voornamelijk een hogere windfallbelasting), deels gecompenseerd door een lager bedrag in België (in grote mate dankzij een lagere depositogarantiebijdrage die gedeeltelijk werd gecompenseerd door hogere nationale bank- en verzekeringsheffingen).

Wanneer bepaalde niet-operationele posten buiten beschouwing worden gelaten en de bank- en verzekeringsheffingen gelijkmatig over het jaar worden gespreid, bedroeg de kosten-inkomstenratio voor het verslagkwartaal 44%, tegenover 46% voor het boekjaar 2025. Als we alle bank- en verzekeringsheffingen buiten beschouwing laten, bedroeg de kosten-inkomstenratio 41%, evenveel als voor het boekjaar 2025.

Waardeverminderingen op kredieten: 164 miljoen euro nettowaardevermindering
t.o.v. 73 miljoen euro in het vorige kwartaal en 38 miljoen euro in hetzelfde kwartaal vorig jaar

In het verslagkwartaal boekten we een nettowaardevermindering op kredieten van 164 miljoen euro, tegenover een nettowaardevermindering van 73 miljoen euro in het vorige kwartaal en van 38 miljoen euro in hetzelfde kwartaal van vorig jaar. Exclusief de recente overnames bedroegen de nettowaardeverminderingen op kredieten 154 miljoen euro in het afgelopen kwartaal.

De nettowaardevermindering van 164 miljoen euro in het verslagkwartaal bestond uit:

  • een waardevermindering van 89 miljoen euro met betrekking tot de kredietportefeuille (waarvan 16 miljoen euro betrekking had op het verlagen van de backstop shortfall voor non-performing kredieten), iets meer dan de 76 miljoen euro die in het voorgaande kwartaal werd geboekt;
  • een toename van 75 miljoen euro van de reserve (ECL en management overlay) voor geopolitieke en macro-economische onzekerheden als gevolg van de geopolitieke onrust (zie ook de risicoverklaring verderop en note 3.9 bij de financial statements in het kwartaalverslag), tegenover een terugname van 3 miljoen euro in het vorige kwartaal. Bijgevolg bedroeg de resterende reserve (ECL en management overlay) voor geopolitieke en macro-economische onzekerheden 175 miljoen euro eind maart 2026. De toename in het verslagkwartaal had een positief effect op de common equity ratio van 4 basispunten (door de verlaging van het IRB-voorzieningstekort binnen het common equity capital).

De resulterende kredietkostenratio voor het eerste kwartaal van 2026 bedroeg 0,15%, als we de wijzigingen in de reserve (ECL en management overlay) voor geopolitieke en macro-economische onzekerheden en de recente overname van 365.bank buiten beschouwing laten, tegenover 0,13% voor heel 2025. Inclusief de reserve (ECL en management overlay) voor geopolitieke en macro-economische onzekerheden en de recente overname van 365.bank, bedroeg de kredietkostenratio 0,20% voor het eerste kwartaal van 2026. Eind maart 2026 stond 1,8% van onze totale kredietportefeuille te boek als impaired (categorie 3), hetzelfde niveau als eind 2025. De impaired kredieten die meer dan 90 dagen achterstallig zijn, bedroegen 1,0% van de kredietportefeuille, tegenover 0,9% eind 2025.

Voor een indicatie van de verwachte kredietkostenratio in 2026 en de volgende jaren verwijzen we naar het deel 'Onze verwachtingen'.

De waardeverminderingen op andere activa dan kredieten bedroegen 1 miljoen euro in het verslagkwartaal, tegenover 48 miljoen euro in het vorige kwartaal en nul in hetzelfde kwartaal van vorig jaar.

Nettoresultaat per divisie

België 317 miljoen euro; Tsjechië 223 miljoen euro; Internationale Markten 99 miljoen euro; Groepscenter -82 miljoen euro

België: op het eerste gezicht is het nettoresultaat (317 miljoen euro) met 53% gedaald tegenover het vorige kwartaal. Als we de bank- en verzekeringsheffingen buiten beschouwing laten (het grootste deel van het bedrag voor het hele jaar wordt in het eerste kwartaal geboekt en vertekent dus de vergelijking met het vorige kwartaal), daalde het nettoresultaat slechts met 11% ten opzichte van het vorige kwartaal, door het gecombineerde effect van:

  • iets lagere totale opbrengsten (voornamelijk door een lager trading- en reëlewaarderesultaat en lagere dividendinkomsten, gedeeltelijk gecompenseerd door hogere nettorente-inkomsten, verzekeringsinkomsten, nettoprovisie-inkomsten en overige netto-inkomsten);
  • een lager kostenniveau;
  • hogere lasten uit hoofde van verzekeringsdiensten na herverzekering;
  • hogere waardeverminderingen (voornamelijk door de toename van de reserve voor geopolitieke en macro-economische onzekerheden).

Tsjechië: op het eerste gezicht is het nettoresultaat (223 miljoen euro) met 4% gedaald tegenover het vorige kwartaal. Als we de bank- en verzekeringsheffingen buiten beschouwing laten (het bedrag voor het hele jaar wordt grotendeels vooraf geboekt in het eerste kwartaal), steeg het nettoresultaat met 4% kwartaal-op-kwartaal, door het gecombineerde effect van:

  • min of meer stabiele totale opbrengsten (voornamelijk door gestegen nettorente-inkomsten, nettoprovisie-inkomsten en overige netto-inkomsten, gecompenseerd door een lager trading- en reëlewaarderesultaat);
  • een iets hoger kostenniveau;
  • lagere lasten uit hoofde van verzekeringsdiensten na herverzekering;
  • hogere waardeverminderingen (door de toename van de reserve voor geopolitieke en macro-economische onzekerheden).

Internationale Markten: het nettoresultaat van 99 miljoen euro is als volgt verdeeld: 45 miljoen euro in Slowakije (waarbij de recente overnames in dit land goed zijn voor 12 miljoen euro), -30 miljoen euro in Hongarije (het nettoresultaat was negatief beïnvloed door 215 miljoen euro bank- en verzekeringsheffingen in het eerste kwartaal van 2026, tegenover 128 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2025) en 84 miljoen euro in Bulgarije. Voor de hele divisie daalde het nettoresultaat op het eerste gezicht met 51% kwartaal-op-kwartaal. Maar als we de bank- en verzekeringsheffingen buiten beschouwing laten (het grootste deel van het bedrag voor het hele jaar werd vooraf geboekt in het eerste kwartaal en bovendien was er de aanzienlijke stijging in Hongarije), steeg het nettoresultaat van de divisie met 25% kwartaal-op-kwartaal, door het gecombineerde effect van:

  • hogere totale opbrengsten (voornamelijk door hogere nettorente-inkomsten en overige netto-inkomsten, deels tenietgedaan door een lager trading- en reëlewaarderesultaat);
  • hogere kosten;
  • iets hogere lasten uit hoofde van verzekeringsdiensten na herverzekering;
  • lagere waardeverminderingen (het vorige kwartaal omvatte aanzienlijke waardeverminderingen op andere activa dan kredieten)

Groepscenter: het nettoresultaat (-82 miljoen euro) was 25 miljoen euro minder negatief dan in het vorige kwartaal, als gevolg van:

  • min of meer stabiele totale opbrengsten;
  • lagere kosten;
  • iets lagere lasten uit hoofde van verzekeringsdiensten na herverzekering;
  • een iets hogere terugname van waardeverminderingen.

In het deel Additional information van het kwartaalverslag vindt u een volledige resultatentabel. Een korte analyse van de resultaten per divisie vindt u in onze analistenpresentatie op www.kbc.com.

* Exclusief windfall verzekeringsbelastingen in Hongarije bedroeg de gecombineerde ratio 86% voor 1KW2026 en 88% voor heel 2025.

Solvabiliteit en liquiditeit

Common equity ratio 14,4%, LCR 159%, NSFR 135%

Eind maart 2026 bedroeg ons totale eigen vermogen 28,3 miljard euro, waarvan 25,7 miljard euro eigen vermogen van de aandeelhouders, 2,5 miljard euro additional tier 1-instrumenten en 0,1 miljard euro minderheidsbelangen. Het totale eigen vermogen steeg met 0,3 miljard euro ten opzichte van eind 2025. Dat kwam door het gecombineerde effect van:

  • de opname van de winst over het eerste kwartaal van 2026 (+0,6 miljard euro);
  • lagere herwaarderingsreserves (-0,3 miljard euro);
  • een aantal kleinere posten.

We hebben deze wijzigingen toegelicht in het deel Consolidated financial statements van het kwartaalverslag, onder Consolidated statement of changes in equity.

In het eerste kwartaal van 2026 stegen de risicogewogen activa met 5,1 miljard euro (waarvan de helft verband hield met de recente overnames) tot 134,5 miljard euro.

Eind maart 2026 bedroeg onze unfloored fully loaded common equity ratio (CET1) 14,4%. Dit laatste is inclusief een impact van de recente overnames van -0,5 procentpunt. Als we die impact buiten beschouwing laten, bleef onze CET1 stabiel kwartaal-op-kwartaal. De solvabiliteitsratio van KBC Verzekeringen volgens het Solvency II-kader bedroeg 231% eind maart 2026, tegenover 227% eind 2025. Voor meer details over de solvabiliteit, zie 'Solvency' in het deel 'Additional information' van het kwartaalverslag.

De Algemene Vergadering van Aandeelhouders van 7 mei 2026 heeft een totaal brutodividend goedgekeurd van 5,1 euro per aandeel voor het boekjaar 2025. Dat bedrag omvat een interim-dividend van 1 euro per aandeel dat al in november 2025 werd uitbetaald en de resterende 4,1 euro per aandeel die op 20 mei 2026 zal worden uitbetaald. Als we het dividend en de additional tier 1-coupon meerekenen, bedraagt de uitkeringsratio 60% van de nettowinst van 2025.

Ook onze liquiditeitspositie bleef uitstekend, wat zich uit in een LCR-ratio van 159% en een NSFR-ratio van 135%, tegenover respectievelijk 159% en 138% eind 2025. Die cijfers liggen allemaal ruim boven het wettelijke minimum van 100%.

België1KW2026FY2025Tsjechië1KW2026FY2025Internationale Markten1KW2026FY2025
Selectie van ratio’s per divisie
Kosten-inkomstenratio
- excl. niet-operationele elementen en bij gelijke spreiding van de bank- en verzekeringsheffingen over het jaar.40%38%43%39%45%45%
- excl. volledige bank- en verzekeringsheffingen43%39%42%41%37%37%
Gecombineerde ratio, niet-levensverzekeringen85%86%77%87%94%*90%*
Kredietkostenratio
- exclusief de reserve (ECL en management overlay) voor geopolitieke en macro-economische onzekerheden0,14%0,15%0,10%0,07%0,23%0,16%
- inclusief de reserve (ECL en management overlay) voor geopolitieke en macro-economische onzekerheden0,19%0,13%0,14%0,10%0,32%0,18%
Ratio van impaired kredieten1,8%1,8%1,3%1,3%2,0%1,7%

* Exclusief windfall verzekeringsbelastingen in Hongarije bedroeg de gecombineerde ratio 86% voor 1KW2026 en 88% voor heel 2025.

ESG-ontwikkelingen, risicoverklaring en economische visie

ESG-ontwikkelingen

KBC blijft zich inzetten voor een transparante en kwaliteitsvolle duurzaamheidsrapportering en erkent dat duidelijke en consistente informatieverschaffing essentieel is voor een goed geïnformeerde besluitvorming en voor het behalen van zijn duurzaamheidsdoelstellingen. In overeenstemming met de Corporate Sustainability Reporting-richtlijn (CSRD) publiceerden we opnieuw een specifieke Duurzaamheidsverklaring voor 2025 als integraal onderdeel van ons jaarverslag. Deze verplichte informatieverschaffing wordt opnieuw aangevuld met een apart, vrijwillig Sustainability Report, dat dieper ingaat op onze duurzaamheidsaanpak, -strategie en -prestaties.

We zijn er trots op dat onze duurzaamheidsinspanningen en transparante communicatie erkend worden door toonaangevende internationale duurzaamheidsorganisaties en ratingbureaus, zoals S&P Global, Sustainalytics en CDP. Zo behaalden we onlangs voor het vierde opeenvolgende jaar de prestigieuze CDP 'Leadership A'-score voor transparante klimaatrapportering, waarmee onze groep tot een selecte groep van slechts zeven Belgische bedrijven behoort die een A-score kregen voor 2025. Bovendien werd KBC in 2026 voor het zevende jaar op rij opgenomen in het S&P Global Sustainability Yearbook, dat 's werelds best presterende bedrijven op het vlak van duurzaamheid opneemt. De uitstekende 'laag risico'-rating die KBC kreeg van het toonaangevende ESG-onderzoeks- en ratingbureau Sustainalytics erkent ook al verschillende jaren op rij onze effectieve identificatie, beheer en beperking van duurzaamheidsrisico’s via robuuste beleidslijnen en processen.

Risicoverklaring

Omdat we hoofdzakelijk actief zijn als bank-verzekeraar en vermogensbeheerder, zijn we blootgesteld aan een aantal typische risico’s voor de financiële sectoren, zoals – maar zeker niet uitsluitend – kredietrisico, kredietrisico van tegenpartijen, concentratierisico, interestrisico, muntrisico, marktrisico, liquiditeits- en financieringsrisico, risico van aangegane verzekeringsverplichtingen, wijzigingen in de regelgeving, operationeel risico, betwistingen van klanten, concurrentie van andere en nieuwe spelers en de economie in het algemeen. Hoewel KBC al die risico's nauwlettend opvolgt en beheert binnen een strikt risicokader, kunnen ze toch een negatieve invloed hebben op de waarde van activa of bijkomende kosten genereren boven de verwachte niveaus.

Momenteel wordt een aantal factoren als de belangrijkste uitdagingen beschouwd voor de financiële sector in het algemeen. Die factoren komen vooral voort uit geopolitieke risico's die de afgelopen jaren aanzienlijk zijn toegenomen, waaronder de oorlog in Oekraïne, conflicten in het Midden-Oosten (zie volgende alinea), handelsoorlogen als gevolg van het Amerikaanse tariefbeleid en, meer algemeen, de toenemende spanningen tussen de VS en Europa. Deze risico's resulteren of kunnen resulteren in schokken voor het wereldwijde economische systeem (bv. bbp en inflatie) en de financiële markten (inclusief rentetarieven). Ook de Europese economieën, waaronder de thuismarkten van KBC, worden beïnvloed en dat creëert een onzeker bedrijfsklimaat, ook voor financiële instellingen. De onzekerheid over de regelgeving en compliancerisico's, bijvoorbeeld met betrekking tot de kapitaalvereisten, de antiwitwasregelgeving, GDPR en ESG/duurzaamheid, blijven eveneens een overheersend thema in de sector, evenals een betere bescherming van de consument. Digitalisering (met technologie en AI als katalysator) creëert zowel kansen als bedreigingen voor het businessmodel van traditionele financiële instellingen, terwijl klimaat- en milieugerelateerde risico's hand over hand toenemen. Het cyberrisico is de voorbije jaren een van de belangrijkste bedreiging geworden, niet alleen voor de financiële sector, maar voor de economie in haar geheel. Dat wordt deels gedreven door geopolitieke spanningen (state-sponsored cyberaanvallen), maar wordt ook steeds meer mogelijk gemaakt door nieuwe technologieën, zoals de recente ontwikkelingen rond Mythos van Anthropic, dat met behulp van AI kwetsbaarheden kan opsporen. Ondanks de beperkte informatie die beschikbaar is over de Mythos-dreiging, heeft KBC al de nodige acties ondernomen om de waakzaamheid en de capaciteit te verhogen om een zekere toename van zero day-kwetsbaarheden te verwerken. Ten slotte zagen we regeringen in heel Europa aanvullende maatregelen nemen om hun begrotingen te ondersteunen (via hogere belastingbijdragen van de financiële sector) en ook hun burgers en bedrijven (door bijvoorbeeld renteplafonds op leningen in te voeren of aan te dringen op hogere rentes op spaarrekeningen).

De afgelopen maanden werden gedomineerd door het gewapende conflict tussen de Verenigde Staten, Israël en Iran dat eind februari 2026 begon. Het conflict heeft geleid tot regionale en in toenemende mate wereldwijde instabiliteit door een verstoring van handelsroutes en toeleveringsketens, met name op de energiemarkten en andere markten die afhankelijk zijn van fossiele brandstoffen, en veroorzaakt grote volatiliteit op de financiële markten. De financiële voorwaarden zijn strenger geworden, wat de financieringsmarkten soms onder druk zet. Bijgevolg zijn de wereldwijde en Europese economische groeiprognoses naar beneden bijgesteld, terwijl de inflatieverwachtingen zijn gestegen. Dat heeft ook de onzekerheid over het verloop van de rente vergroot, die de afgelopen maanden al is gestegen. De directe blootstelling van KBC aan het Midden-Oosten is zeer beperkt. Niettemin volgt KBC nauwlettend de macro-economische impact van het conflict en de mogelijke overloopeffecten voor de groep en zijn klanten, zowel financieel als operationeel, met bijzondere aandacht voor energiegerelateerde en energiegevoelige sectoren en tegenpartijen. Geopolitiek gedreven cyberdreigingen zijn een bijkomend aandachtspunt, met verhoogde dreigingen aan het adres van grote in de VS gevestigde technologiebedrijven, die een belangrijke rol spelen als leveranciers van kritieke digitale infrastructuur voor de financiële sector, waaronder KBC.

We verstrekken informatie met betrekking tot het risicobeheer in ons jaarverslag, onze kwartaalverslagen en risk reports, die allemaal beschikbaar zijn op www.kbc.com.

Onze kijk op economische groei

Het eerste kwartaal van 2026 werd gekenmerkt door aanzienlijke geopolitieke risico's en extreme onzekerheid (Groenland, Venezuela, hernieuwde onzekerheid over handelstarieven en, meest recent, de oorlog in Iran). Vooral de energieprijsschok als gevolg van deze oorlog had gevolgen voor de energie-importerende Europese economie.

In het eerste kwartaal groeide de economische activiteit in de VS met 0,5% (niet-geannualiseerd), tegenover 0,1% in het vierde kwartaal van 2025 (dat onder andere werd beïnvloed door de gedeeltelijke shutdown van de overheidsdiensten). Over het algemeen blijven de arbeidsmarkt en de bedrijfsinvesteringen echter veerkrachtig.

De groei van de economie van de eurozone (0,1%) zwakte in het eerste kwartaal af in vergelijking met het vierde kwartaal van vorig jaar (0,2%). De groei in onze kernlanden België, Tsjechië, Hongarije, Slowakije en Bulgarije bedroeg respectievelijk 0,2%, 0,2%, 0,8%, 0,0% (schatting) en 0,6% (schatting). In totaal zal de groei in de eurozone en onze kernmarkten in 2026 naar verwachting relatief zwak blijven als gevolg van het huidige geopolitieke klimaat en de economische onzekerheid.

Onze kijk op rentevoeten en wisselkoersen

In de eurozone bedroeg de algemene en de kerninflatie in april respectievelijk 3% en 2,2%. Vooral de bijdrage van de energiecomponent aan de stijging van de inflatie was opmerkelijk. Te midden de grote onzekerheid over de omvang en de duur van de energieprijsschok, hield de ECB haar depositorente van 2% ongewijzigd tijdens haar beleidsvergadering van april. Op dit moment is er grote onzekerheid of en in welke mate de ECB zal reageren op de energieprijsschok.

Ook de Fed hield tijdens zijn vergadering in april de beleidsrente ongewijzigd op 3,625%. Verwacht wordt dat de Fed zijn beleidsrente voor de rest van 2026 op dit licht restrictieve niveau zal houden.

Sinds het begin van het eerste kwartaal zijn de Duitse en Amerikaanse tienjaarsrente per saldo beide met ongeveer 15 basispunten gestegen, waardoor de spread tussen beide vrijwel onveranderd is gebleven. Het eerste kwartaal begon met een gematigde daling van de obligatierente, maar sinds het uitbreken van de oorlog in Iran kwam deze onder opwaartse druk te staan.

Sinds mei 2025 heeft de Tsjechische nationale bank (CNB) haar beleidsrente ongewijzigd gelaten op 3,50%. De CNB zal dit licht restrictieve rentebeleid wellicht nog enige tijd handhaven om het onderliggende opwaartse inflatierisico onder controle te krijgen. Door de ondersteunende rente en het algemene convergentieproces van de Tsjechische economie verwachten we dat de Tsjechische kroon de komende kwartalen verder zal appreciëren ten opzichte van de euro.

In februari 2026 verlaagde de Hongaarse centrale bank haar beleidsrente naar 6,25%. We verwachten de volgende renteverlaging tegen het einde van 2026. Het monetaire beleid zal nog geruime tijd restrictief blijven om de inflatie onder controle te krijgen. De Hongaarse forint steeg sterk na de parlementsverkiezingen in april en profiteerde van het verbeterde marktsentiment.

Onze verwachtingen

Verwachtingen voor het boekjaar 2026 (zoals gepubliceerd bij de 4KW2025-resultaten)
Verwachtingen voor boekjaar 2026*op organische basisinclusief alles
Totale opbrengstenminstens +6,8% j-o-jminstens +9,9% j-o-j
Nettorente-inkomstenminstens 6 500 miljoen euro j-o-jminstens 6 725 miljoen euro j-o-j
Organische groei van het kredietvolumeongeveer +5,0% j-o-j
Verzekeringsinkomsten (vóór afgestane herverzekering)minstens +7,5% j-o-jminstens +7,5% j-o-j
Exploitatiekosten (exclusief bank- en verzekeringsheffingen)minder dan +3,4% j-o-jminder dan +7,7% j-o-j*
Kosten-inkomstenratio (exclusief bank- en verzekeringsheffingen, maar inclusief betaalde verzekeringsprovisies)ongeveer 40%
Gecombineerde ratio voor schadeverzekeringenminder dan 91%minder dan 91%
Kredietkostenratioruim onder 25-30 basispuntenruim onder 25-30 basispunten

j-o-j: jaar-op-jaar
* Bevat nog niet de 23 miljoen euro éénmalige bonus voor het personeel, die nog diende te worden goedgekeurd door de Algemene Vergadering van 7 mei 2026.

Verwachtingen op middellange tot lange termijn (zoals gepubliceerd bij de 4KW2025-resultaten, inclusief wisselkoerseffecten en afgeronde overnames, d.w.z. 365.bank en Business Lease)
Verwachtingen voor boekjaar 2028inclusief alles
Totale opbrengsten CAGR (2025-2028)minstens +7,7%
Nettorente-inkomsten CAGR (2025-2028)minstens +8,6%
Verzekeringsinkomsten (vóór afgestane herverzekering) CAGR (2025-2028)minstens +7,5%
Exploitatiekosten (exclusief bank- en verzekeringsheffingen) CAGR (2025-2028)minder dan +4,3%
Kosten-inkomstenratio (exclusief bank- en verzekeringsheffingen, maar inclusief betaalde verzekeringsprovisies)minder dan 38%
Gecombineerde ratio voor schadeverzekeringenminder dan 91%
Kredietkostenratioruim onder 25-30 basispunten
Dividend- en kapitaalaanwendingsbeleid (zoals gepubliceerd bij de 1KW2025-resultaten)
  • Dividendbeleid:
    • uitkeringsratio (inclusief AT1-coupon) tussen 50% en 65% van de geconsolideerde winst van het boekjaar;
    • een interim-dividend van 1 euro per aandeel in november van elk boekjaar als voorschot op het totale dividend.
  • Kapitaalaanwendingsbeleid:
    • We streven ernaar bij de beter gekapitaliseerde financiële instellingen in Europa te blijven.
    • Elk jaar zal de Raad van Bestuur bij de bekendmaking van de jaarresultaten naar eigen goeddunken een beslissing nemen over de aanwending van kapitaal. De focus zal voornamelijk liggen op verdere organische groei en fusies en overnames.
    • We beschouwen een unfloored fully loaded common equity ratio van 13% als het minimum.
    • We zullen de AT1- en tier 2-buckets binnen de P2R opvullen en SRT's (Significant Risk Transfers) gebruiken als onderdeel van een programma om de risicogewogen activa te optimaliseren.

Agenda en verwijzingen

Agenda

Dividend: ex-coupondatum: 18 mei 2026, boekingsdatum: 19 mei 2026, betaaldatum: 20 mei 2026
2KW2026 resultaten: 6 augustus 2026
3KW2026 resultaten: 12 november 2026
Andere events: www.kbc.com / Investor Relations / Financiële kalender

Meer informatie over het verslagkwartaal

Kwartaalverslag: www.kbc.com / Investor Relations / Rapporten
Bedrijfspresentatie: www.kbc.com / Investor Relations / Presentaties

Kurt De Baenst
Investor Relations, KBC Groep
+ 32 472 50 04 27 – kurt.debaenst@kbc.be

Katleen Dewaele
directeur Corporate communicatie/woordvoerster
KBC Groep
+ 32 475 78 08 66 – katleen.dewaele@kbc.be

KBC Groep NV – Havenlaan 2, 1080 Brussel
KBC persberichten zijn beschikbaar op www.kbc.com of kunnen worden verkregen door een e-mail te sturen naar pressofficekbc@kbc.be

* Dit nieuwsbericht bevat informatie waarop de Europese transparantieregelgeving voor beursgenoteerde bedrijven van toepassing is.

Voir toutes les actualités de KBC